Potraga za znanjem

Autor: Martin Miharija, 2. 5. 2019.

Učitelji JUPIH-a ove su školske godine za učenike pripremili pravu potragu za znanjem. O čemu je riječ? Učiteljice Hrvatskoga jezika, Glazbene i Likovne kulture, Povijesti, Geografije, učitelj Vjeronauka uz suradnju naše knjižničarke i dviju učiteljica Engleskoga jezika odlučili su uvođenje Škole za život primjeniti u praksi.

Potraga za znanjem održana je 29. ožujka 2019. godine, a započela u školskoj knjižnici, gdje je i završena, jer su se  učenici, nakon odrađenih zadataka, vratili u knjižnicu.

Potraga se sastojala od terenskog obilaska našega kvarta uz rješavanje zadataka u testu. Vođeni detaljnim uputama, učenici su odradili zadatke na putu od škole do Doma mladih, potom do Glazbene škole, našli su se ispred dva riječka muzeja, spustili se do Ulice Dolac, stigli do Kapucinske crkve, obišli veliki dio Brajde te se vratili u školu. Dio testa bio je  i na engleskom jeziku, a obilazak je trebalo obaviti u zadano vrijeme.

Ciljevi kviza su snalaženje u prostoru, korištenje digitalne tehnologije u rješavanju zadataka, timski rad učenika, povezivanje znanja različitih predmeta te, naravno, učenje na zabavan, drugačiji način.

Ukupno je sudjelovalo 24 učenika, točnije 6 skupina po 4 učenika (u svakoj je skupini bio po jedan učenik od 5. do 8. razreda). Učenici su pokazali veliko zadovoljstvo ovakvim načinom i istraživanja.

Ovo su učenici koji su zauzeli prva tri mjesta:

1. mjesto: Clara Štimac (5.b), Marino Arzon (6.b), Vita Tijan (7.a), Blaž Matić (8.a)

2. mjesto: Antea Crnić (5.b), Tin Vrsalović (6.b), Petar Ukotić (7.a), Andrija Munitić (8.a)

3. mjesto: Mia Vukasović (5.a), Tin Gladoić (6.a), Korina Žužić (7.b), Jakov Prpić (8.b)

Pobjednike smo prigodno nagradili. Najbolja grupa osvojila je ulaznice za projekciju filma po izboru u Cinestaru. Druga se grupa počastila ukusnim slasticama u slastičarnici Pačalinka. Treća je grupa osvojila nagradne pakete sa školskim priborom.

Dio pobjedničke ekipe u Cinestaru:
Marino, Vita i Clara

Osvajači srebrne medalje slade se palačinkama