Rijeka psihologije 2020.

Autor: Martin Miharija, 3. 3. 2020.

U sklopu Rijeke psihologije - manifestacije koja popularizira psihologije i promiče njen značaj, dio učenika koji pohađa Građanski odgoj i obrazovanje posjetio je radionicu u Osnovnoj školi Podmurvice.

Piše: Rebeka Pavlović, voditeljica izvannastavne aktivnosti Građanski odgoj

Radionica koja nosi naziv Dar mal je osmišljena kao svojevrstan Escape Room ili Soba za bijeg u kojoj učenici rješavaju zagonetke iz područja geografije, povijesti, engleskog i hrvatskog jezika, matematike i još neekih područja, a sve kako bi u 45 minuta pronašli izlazak iz sobe. Učenici igraju timski, pritom uvažavajući mišljenje svih članova tima, njegujući suradničko ponašanje i timski rad.

Tom prigodom, naši su se učenici dobro zabavili, ali i naučili puno o sebi. Posebno, upoznali su svoje reakcije tijekom rješavanja problema s vremenskim ograničenjem, zatim otkrili su koliko su suradljivi te na koji način komunicirati na verbalan ali i na neverbalan način, a sve s ciljem da što uspješnije prenesu željenu poruku.