Prekid nastave - obavijest za roditelje

Autor: Martin Miharija, 13. 3. 2020.

Poštovani roditelji, dragi učenici i učenice,

zbog situacije u svezi epidemije koronavirusa, tj. prevencije daljnjeg širenja bolesti COVID-19, prema Odluci Vlade, iduća dva tjedna (od 16. do 27. ožujka 2020.) nema nastave u svim školama RH. Nastava će se odvijati na daljinu.

Učenici ne dolaze u školu, već ostaju u svojim domovima i u nastavu su uključeni putem informacijsko-komunikacijske tehnologije.

Za više informacija o nastavi na daljinu kliknite ovdje.

Prihvat i zbrinjavanje djece

Sukladno uputama Ministarstva, za početak, učenici razredne nastave čiji roditelji nemaju nikakve mogućnosti alternativnog zbrinjavanja djece, odnosno nisu u mogućnosti ostati kod kuće pod nadzorom, bit će prihvaćeni  i zbrinuti u školi.  Za njih neće biti organizirana nastava  nego će pratiti obrazovni program na televiziji ili sudjelovati u nastavi na daljinu uz praćenje učitelja.

Preporuka je roditeljima da tu mogućnost koriste u što manjoj mjeri kako bi se rizik eventualnog prijenosa virusa smanjio na najmanju moguću mjeru, odnosno, kako bi preventivna mjera koju je donijela Vlada RH imala maksimalan mogući pozitivan učinak.