Oproštaj od još jedne generacije osmaša

Autor: Martin Miharija, 13. 7. 2022.

Još se jedna generacija naših osmaša oprostila od svoje škole na svečanoj priredbi održanoj 1. srpnja 2022. u školskoj dvorani.

Priredbu je osmislila i vodila razrednica 8.a razreda Svijetlana Miljković, a pomoć joj je kao voditeljica pružila učenica Danica Barbalić, 8.a. Ženski kvartet uvježbala je i pripremila učiteljica glazbene kulture Maja Bolić, a logističku pomoć i poneki savjet u organizaciji svečanosti dao je Martin Miharija, razrednik 8.b razreda.

Okupljeni učenici, roditelji i učitelji uživali su u izvedbama pjesama We are the world  i Can't buy me love kvarteta koju su činile učenice Tia Sorola, Clara Štimac, Ana Budimir i Danica Barbalić (na slici).

Na svoje uspjehe u literarnom izražaju podsjetilo nas je dvoje učenika 8.a razreda. Roko Juretić pročitao je Šoping groznicu, jednu od tri nagrađene priče V.B.Z.-ovog natječaja za kratku priču za mlade Sve je lako kad si mlad, te Tia Sorola koja je pročitala svoj literarni rad i pojasnila nam kako izgleda Život jednog šalabahtera. Ovaj njezin uradak ove je godine predložen za državnu razinu smotre LiDraNo.

Roko Juretić, 8.a Rita Skeja, 8.b

Poveznicu kroz svečani program činio je dirljivi literarni uradak kojim se Rita Skeja, 8.b, osvrnula na dane provedene u osnovnoj školi, prijatelje s kojima je provela bezbrižne dane djetinjstva, te na učitelje naše škole.

Razrednik Martin Miharija uputio je učenicima i njihovim roditeljima riječi zahvale na zajedničkim trenucima provedenima tijekom proteklih godina, ali se i s nekoliko prigodnih misli i poruka potrudio ohrabriti ih da lakše i spremnije krenu u život srednjoškolaca.

Priredba je bila i prigoda da naša ravnateljica uruči nagrade najboljim učenicima. Odličnog uspjeha i uzornog vladanja tijekom svih osam godina bili su:

• Danica Barbalić, Mateo Bembić  Drašković, Ana Budimir, Ana Kalajžić, Morena Kartelo, Chiara Kovačević, Vanessa Krnić, Loren Pichler, Bruna Schubert, Tia Sorola, Tea Straga, Laloo Zekić i Tara Pia Zekić iz 8.a
  • Filip Čokljat, David Hasanović, Ana Kovačić, Katja Mihailović, Rita Skeja, Clara Štimac i Anastazija Vukelić iz 8.b.

Voditeljice programa Danica Barbalić, 8.a i njezina razrednica Svijetlana Miljković

Nakon kratke najave koju je pročitala učenica Ana Budimir, proglašena je i učenica generacije – Vita Ropac iz 8.b. Naša se Vita istaknula izvrsnim uspjehom i uzornim vladanjem tijekom svih osam godina osnovnoškolskoga obrazovanja, ali i sudjelovanjem u mnogobrojnim sportskim natjecanjima i natjecanjima u znanju od kojih posebno treba istaknuti HIPPO natjecanje u poznavanju engleskoga jezika.

Učenica generacije Vita Ropac s ravnateljicom škole i razrednikom

Potom su razrednici uručili svjedodžbe svim učenicima, ali i pohvalnice onima koji su osmi razred završili s odličnim uspjehom i bili uzornoga vladanja.

Program je završio, kako i priliči - na oduševljenje svih prisutnih osjetili smo slasne zalogaje čokoladnih torti koje su osmašima zasladile oproštaj s danima provedenima u svojoj osnovnoj školi.

Sretno osmaši!