Treće mjesto naših dobrih čitača

Autor: Marko Urem, 10. 5. 2016.

Nakon uspjeha na županijskom natjecanju gdje su osvojili 2. mjesto, naši su natjecatelji ostvarili pravo natjecanja na državnom natjecanju Čitanjem do zvijezda.

Troje učenika naše škole - Maria Šoda (8.a), Lucija Pejković (7.b) i Marko Urem (8.b),  6. svibnja 2016 godine su se državnom natjecanju Čitanjem do zvijezda u Čakovcu.

Čitanjem do zvijezda je  natjecanje u znanju i kreativnosti, a to projekt Hrvatske mreže školskih knjižničara. Za natjecanje ih je pripremala Tatjana Krpan-Mofardin, a s njima je u pratnji bila i pripravnica Anja Kučan.

Četiri sata dugo putovanje završilo je dolaskom u Prvu čakovačku srednju školu gdje su ih domaćini toplo dočekali, uz recitiranja učenika na kajkavskome dijalektu i manju predstavu  puhačkog orkestra te plesne skupine njihovih mlađih učenika.

Natjecanje je  održano u 2. osnovnoj školi, gdje su uz male tehničke poteškoće u vezi ispita, pisali ispit 20-ak minuta kasnije. Pisanje je trajalo sat vremena, nakon čega  se je uslijedio ručak u srednjoškolskoj kantini. Uz vodiče su razgledali mali, ali predivan gradić Čakovec.  Mjesta poput Zrinske utvrde, čakovačke crkve i mnogih lijepo uređenih secesijskih zgrada, oduševili su naše natjecatelja. No oduševio ih je i rezultat - počeli  su skakati od sreće kada su saznali da su osvojili treće mjesto).  Nakon zahvala na sudjelovanju i pohvalama na rezultatima, fotografirali su se  (kao „Krim tim 3“) i malim autobusom  vratili u našu voljenu Rijeku, uz more.