Ponosna državna prvakinja

Autor: Martin Miharija, 11. 5. 2016.

Lucija Pejković, učenica 7.b razreda OŠ "Brajda" državna je prvakinja iz povijesti. Ovo je jedno od najljepših ovogodišnjih ostvarenja učenika naše škole koja će po svom značaju, ali u mnogočemu drugome, nadmašiti mnoge druge vijesti, vijestice i događaje.

Na 17. državnome natjecanju iz povijesti, održanome u Vinkovcima od 25. do 27. travnja 2016., zbog osvojenog prvog mjesta na županijskome natjecanju i velikih priprema sa svojojm mentoricom, profesoricom povijesti Majom Mishaze, Lucija je imala čast predstavljati našu školu.

Maja Mizhaze, prof. i Lucija Pejković, najbolja sedmašica iz povijesti

S toplom ih je dobrodošlicom ugostila OŠ Ivana Mažuranića iz Vinkovaca. Napisavši test, Lucija je s nestrpljenjem iščekivala rezultate. U međuvremenu je posjetila grad palih anđela – Vukovar i Vučedol te obišla Memorijalni centar, Vukovarsko groblje, Muzej vučedolske kulture i bolni spomen stradanja – Ovčaru.

Nakon obilaska vratila se u hotel gdje je saznale nevjerojatnu vijest. Zasluženo je osvojil prvo mjesto i tako postala ponosna državna prvakinja!

Ushićene zbog ostvarenog sjajnog rezultata i oduševljene ljepotom Slavonije, Lucija i njena mentorica Maja Mishaze zaslužuju počasnu titulu: najbolje od najboljih.

Čestitamo!

Ispred OŠ Ivana Mažuranića u Vinkovcima