Na ranču... (dan kada smo odjahali od svojih briga)

Autor: Anna Lukanec, 16. 1. 2017.

Učenici 7.b željno su iščekivali drugačije poslijepodne jednog utorka u mjesecu studenome 2016. godine. Naime, znali smo da naša Asja Antić, učenica istog razreda, svaki vikend provodi na raču Sivi Vrabac u Kastvu. No, čime se to točno tamo bavi i što ju to toliko veseli odlučila je pokazati svom razredu. Radost svog hobija poželjela je podijeliti sa svojim prijateljima te ih je pozvala da se upoznaju s plemenitim životinjama – konjima.

Čim smo stigli do veselog ranča, pozdravio nas je naš voditelj Rocco i odmah se skupila skupina volontera koji su sa velikim osmjesima skoknuli na Aragona ili pak na Divljeg plamena. Naši su učenici rado i bez straha odjahali u suton (kao u pravim kaubojskim filmovima). Čak su se i naš razrednik ali i teacher Vesna okušali u jahanju.

Na kraju nam je i iskusna jahačica Asja pokazala galop i neke vještine koje ćemo mi ostali probati drugi put kad steknemo malo iskustva. Nakon druženja cijeli je razred složno rekao kako ćemo se vratiti!

Bez straha od visine: Gordan, Leon i Roko

Sa začelju kolone sve je nadzirao barba Rocco

U drugoj turi konje su uzjahale Anja, Anna i Gea

Trenuci upoznavanja