Sigurno kroz život

Autor: Lucija Kamber, 23. 11. 2017.

Mladi ljudi suočavaju se s problemima odrastanja i često ne znaju koji putem krenuti  za zdrav i kvalitetan život. Odrasli (roditelji, učitelji, odgajatelji) trude se uputiti ih pravim putem. Ministarstvo unutarnjih poslova već godinama organizira projekte kojima žele osvijestiti tinejdžere o posljedicama neodgovornih i neispravnih odluka.

Za učenike osmih razreda održano je predavanje u sklopu projekta „Zdrav za 5!“ kako bi se upoznali sa zamkama opojnih sredstava.

I osmaši naše škole sudjeluju u ovom Projektu, te su 20. studenog 2017. sa svojim razrednicima poslušali predavanje i prezentaciju u Informativnom centru za prevenciju kriminaliteta na području grada Rijeke.

Na početku samoga predavanja kroz „pijane“ naočale uspjeli smo doživjeti stanje čovjeka pod utjecajem alkoholnih pića. Bili smo začuđeni saznavši da je čak 90% naših vršnjaka bilo u pijanom stanju.

S radoznalošću smo pogledali i ostale slajdove prezentacije na kojima su bili prikazane osobe pod utjecajem droga i ostalih ovisnosti. Pitanja su se nizala sama od sebe: Koliko mnogo ljudi konzumira alkohol? Koje su vrste opojnih sredstava? Koja je najopasnija droga? Kolike su kazne ako vas policajac uhvati s drogom? Kolika je najduža zatvorska kazna u Hrvatskoj?

Naša je znatiželja bila djelomično zadovoljena, stoga se nadamo da ćemo i dalje sudjelovati u sličnim projektima kako bismo sigurno zakoračili u život odraslih.

« Prosinac 2017 »