"Je'n-dva-tri-čet'ri, dva-dva-tri-čet'ri"

Autor: Marina Lipić, 7. 3. 2018.

Ove školske godine naša škola uključena je u  projekt  „RI move“ kojeg realizira Grad Rijeka putem Zajednice sportskih udruga grada Rijeke „Riječki sportski savez“. Namijenjen je učenicima produženog boravka, a provedbu Projekta financira Grad Rijeka te je besplatan za sve učenike mlađih razreda.

Cilj projekta je potaknuti djecu na bavljenje sportskim aktivnostima jer se njima pozitivno utječe na psihofizički razvoj djece, potiče se tjelesna aktivnost i zdrav način života i razvijaju se bazične motoričke vještine.

U okviru projekta učenici se upoznaju s bazičnim vještinama iz atletike, gimnastike i juda koje provode licencirani treneri. Na svakom satu tri trenera obučavaju učenike vještinama triju sportova, te prate razvoj i napredak uz stručnu preporuku za usmjeravanje učenika. Nakon završenog ciklusa dobiva se diploma, a učenicima se omogućuje daljnje bavljenje sportom u klubovima partnerima projekta po povoljnijim uvjetima.

Povodom obilježavanja  „Dana ružičastih majica“ - Nacionalnog dana borbe protiv vršnjačkog nasilja 28.2.2018. godine učenici produženog boravka trećih i četvrtih razreda, sudjelovali su u organiziranom prikazu rada gimnastike  projekta „RI move“ u Sportsko-rekreacijski centar Belveder. Cilj manifestacije bio je ponuditi učenicima alternativno ponašanje, a i potvrđeno je da se redovitim bavljenjem fizičkim aktivnostima može reducirati riskantno ponašanje.