Razlistat će se i učenici OŠ Brajda

Autor: Tatjana Krpan Mofardin, 16. 10. 2020.

u Mjesecu hrvatske knjige. Učenice šestih i sedmih razreda sudjeluju u

Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja - ISTRAŽIVAČI PLANETA Z. Ove je godine kviz prilagođen novonastaloj situaciji; umjesto čitanja knjiga, treba istražiti online izvore informacija.

U Mjesecu hrvatske knjige intenzivno se potiče čitanje - organiziraju se  razne aktivnosti, programi i zanimljivi sadržaji koji uključuju učenike i potiču ih na čitanje.  Od 15. listopada do 15. studenoga, koliko traje manifestacija, naglašava se važnost knjige i knjižnica.

Ovogodišnje obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige  pod motom Razlistaj se! posvećeno je našem planetu Zemlji, a povodom 50. obljetnice obilježavanja Dana planeta Zemlje.

Čitamo ispod stabla breze, lipe, na livadi uz maslačak.....    pripovijetke, romane, priče...  lektiru: Breza (Slavko Kolar), Strah u Ulici lipa (Milivoj Matošec), Plesna haljina žutog maslačka (Sunčana Škrinjarić)...

i još mnogo dobrih knjiga i slikovnica vezano uz naše projekte: Lajkam Rijeku, Čitam ti - Čitaš mi, Čitam dobru knjigu i ne brinem brigu, Daj šapi glas.