O ljubimcu treba brinuti do samoga kraja

Autor: Tatjana Krpan Mofardin, 25. 4. 2024.

U mjesecu se travnju  obilježava Svjetski dan napuštenih životinja kada se ukazuje na važnost  odgovorne skrbi za pse, mačke i druge životinje. Riječka udruga "Kitten safe house" nije azil za mace, ali brine o  macama u potrebi. Udruga ulaže golemi trud u spašavanje bolesnih i odbačenih mačaka, posebice mačića kojih se ljudi rješavaju na najokrutnije načine.

Tim su povodom učenici i djelatnici naša škola  sudjelovali u humanitarnoj aktivnosti prikupljanja novčanih sredstava za Udrugu za zaštitu životinja  „Kitten safe house“ koju je organizirala profesorica Bojana Bastašić. Vjerujemo da su nam Bruce, Danka, Antuntun i ostali simpatični čupavci zahvalni na našoj maloj pomoći jer im je, znamo, svaka novčana pomoć dobrodošla. Lijekovi su za bolesne mace vrlo skupi, osobito kada se mace trebaju operirati ili kad,  zbog  teške bolesti,  liječenje dugo traje.

Svatko od nas može pomoći smanjenju napuštenih životinja tako da ih udomimo, ili pak dijelimo objave  na društvenim mrežama o životinjama koje traže dom. Životinje nisu igračke ni privremena kratkotrajna zabava, već osjećajna bića za koja trebamo svakodnevno skrbiti. Jednom kada se preuzme odgovornost za živo biće, moramo znati kako se o ljubimcu treba brinuti do samoga kraja, i onda kada je zdrav ili kada ima nekih zdravstvenih problema.

Onaj tko nema vremena, uvjete i financijsku mogućnost za skrb o životinji ne bi ih trebao udomljavati.

« Svibanj 2024 »