Darujmo kruh i blagoslov svijetu

Autor: Martin Miharija, 24. 10. 2015.

Tijekom mjeseca listopada obilježavaju se  Dani zahvalnosti za plodove Zemlje. I mi, učenici i učitelji OŠ Brajda, htjeli smo izraziti zahvalnost, stoga smo 16. listopada 2015. godine  (Svjetski danu hrane) upriličili priredbu u našoj školskoj dvorani pod nazivom „Kruh naš svagdanji“.

Dvorana je bila prekrasno ukrašena prigodnim plakatima i krušnim proizvodima, kao i veselim učenicima i učenicima od 1. do 5. razreda Za tako ukrašenu dvoranu zaslužne su naše učiteljice Maja Doričić, prof Jasne Jasna Malnar Ladašić i Svjetlana Pantoš, kao i  svi učenici koji su sa svojim roditeljima ispekli kruh ili  kolače i donijeli ih u školu.

U programu priredbe sudjelovale su učiteljice mlađih razreda  sa svojim učenicima: Mirjana Grabovac koja je organizirala priredbu,  Željka Korenić, i Svjetlana Pantoš sa zborom mlađih razreda te  knjižničarka Tatjana Krpan Mofardin s knjižničarima-recitatorima.   Program je bio pun toplih i prigodnih riječi  i recitacija, a počeo je pjesmom „Primi ove darove naš oče" koju je izveo zbor uz pratnju gitare ( koju je, kao i uvijek, svirao prof. Zlatan Kupčak). No, za naše potpuno uživanje u priredbi pobrinuli su se Vita, Danijel, Marta i Niko (4.a) recitacijom „Dolaze dani kruha". Poslije njihove recitacije čuli smo  još lijepih riječi i stihova učenika 1.b, 2.a, 4.a i 5.a razreda. Posljednja  nas je recitacija  „Postanimo kruh za svijet gladan ljubavi",  koju su izveli Alek i Vid, posebno dotakla i potaknula na razmišljanje.

Nakon toga naš  je župnik fra. Eugen blagoslovio  kruh. Učenici su nestrpljivo iščekivali završetak župnikova blagoslova kako bi  i sami mogli kušati razne krušne proizvode koji su se nudili na lijepo aranžiranim stolovima.  Kada je fra. Eugen završio sa molitvom i blagoslovom, to su i mogli napraviti. Priredba je završila uživanjem u slasnim kolačima.

Ne bacajmo kruh, neki ga ni nemaju. Nadam se da su to svi shvatili i da će se toga pridržavati!

Iako često, i moji vršnjaci, bacaju kruh, hranu u smeće ne razmišljajući da su neki ljudi gladni.

Sigurno je da nam je ova priredba ostavila  pouku za pamćenje, a to je da upravo MI postajemo kruh i blagoslov za ovaj svijet gladan ljubavi!

Lucija Kamber, 6.b

« Svibanj 2024 »