Činimo dobro Otiskom srca

Autor: Martin Miharija, 15. 3. 2023.

Kroz međunarodnu mobilnu platformu DoGood People uspješno je proveden program Činimo dobro Otiskom srca u okviru kojeg je preko 700 učenika iz 33 osnovne i srednje škole iz cijele RH ispunilo 658 skupnih izazova usmjerenih prema povećanju svjesnosti djece i mladih o globalnim ciljevima održivog razvoja UN-a. Čast nam se pohvaliti da su učenici 1.b s učiteljicom Marinom Lipić i učenici 2.a s učiteljicom Anom Kurilić bili dio hvalevrijednog programa.

Program je započeo je 24. siječnja i trajao do 6. veljače 2023. godine te smo u tom periodu ispunjavali niz izazova, ali pružila nam se mogućnost predstavljanja samoizazova kojima smo dali svoj utjecaj u zaštiti našeg planeta.

Pisala su se pismo podrške s ohrabrujućim porukama starijim osobama. Mješovitom nogometnom utakmicom oživjeli smo temu ravnopravnosti spolova.  Izradom murala ostavili smo poruke o važnosti prihvaćanja različitosti. Razvrstavali smo otpad, čistili školsko dvorište, sadili cvijeće, dijelili marendu. Posebno smo ponosni na aktivnost „čišćenje ormara“ jer su napušteni odjevni predmeti koji godina stoje u školi konačno završili u rukama potrebitih. Sve pronađene odjevne premete u školi i one što su učenici donijeli od kuće, predali smo Caritasu Riječke nadbiskupije.

Od samoizazova koje smo s ponosom predstavili drugim sudionicima programa, a kao primjer dobre prakse naše škole, naveli bi prikupljanje plastičnih čepova, korištenje boca za višekratnu uporabu, edukacija o zaštićenim zvjerima hrvatskih šuma.

Certifikati naših učiteljica: